Mesilasemad. 

viimased kolm aastat olen tegelenud mesilasemade kasvatusega, põhiliselt endale ja aga sõpradele ja tuttavatele. See on seni kõige huvitavam osa mesindusest. Mesilasemast sõltub väga palju, alates kui hea on mesidnada mesilastega ja ka toodangu hulk. Kuidas mesilasemasid kasvatada näeb õppematerjalide alt, valides "Mesilasemade kasvatamise põhivõtted". Oluline on ka teada, kuidas meislasema perele tutvustada, selle kohta on eraldi õppefilm "Kuidas anda mesilasperesse uut mesilasema?

".

Mesindushuviline sai minust juhuse tahtel, kui taluhoovi saabus minu ema, auto sabas järelkäru kahe vana lamavtaruga, päritoluga Läänemaalt Paliverest mesinik Vello Västrikult. Tarud seisid mitu aastat väljas puude all ja mädanesid. Ühel päeval teatas aga sõber Reigo, et läks mesinduskursustele ja et võiks need tarud üles putitada. Siis oli kõik selge! Tarisme tarud südatalvel tuppa kuivama ning kahe nädala pärast võis restaureerimine alata. Tegu oli 16 raamiste lamavtarudega ja lisa magasinidega. 
Vanadest tarudest jäi järgi ainult sisu. Soojustuseks sai 40mm rooplaat, uus põhi põrandalauast ning katusele tsinkplekk. Värimiseks kasutasin restaureemiskoolis tuttavaks saanud linaõlivärvi, et hingavus oleks maksimaalne. Tarud said rasked aga ilusad.

5. mail 2019 kell 13.02 panime tarudesse esimesed asukad - kraini tõugu mesilaspered Aare Jõumehe mesilast. 

Teadmised

Peagi saabus aga teadmine, et mesilaste pidamine pole lihtsalt mee võtt ning tuli hakata otsima teadmisi, kuidas see päriselt käib. Leidsin Kopli Ametikoolis mesinduskursuse, lektoriks Tago Holsting. Lisaks osalesin kõikvõimalike mesindusklubide infopäevadel, avastasin toreda Ida-Harju mesindusseltsi, Heiki Kruusalu eestvedamisel. 2020 lõpetasin Olustveres Mesiniku eriala õppe ja sain kutse 4 taseme. Mesinuds kutsete kohta saab lugeda siin.


Sülemid

Esimesed sülemid tulid Matsu Mesi mesilas tuli 20 juunil. Meilastel polnud uut kodu valmis vaadatud ja nad jäid kenasti postide otsa pidama - algaja õnn. "Õnneks" oli Vana-Suitsu Talu mesilas naabermesinikul Jüri Jaanusel sülemid tulnud, seega mingi praktika oli.Mõtted ja kommentaarid mesinikule